BCAA (Branched-chain amino acids)

BCAA (Branched-chain amino acids) – це три незамінні амінокислоти - лейцин, ізолейцин і валін. Вони не виробляються організмом самостійно, але при цьому є основним будівельним матеріалом для м'язових волокон. При звичайному способі життя людей, як правило, отримує їх з їжі, але при активних заняттях спортом і високих фізичних навантаженнях організм відчуває набагато більшу потребу в надходженні амінокислот.

Лейцин - це головний учасник в процесах синтезу білка. Він гальмує катаболізм (руйнування м'язових волокон), стимулює вироблення гормону росту. Ізолейцин допомагає організму значно швидше відновитися після навантажень, також він дуже важливий для вироблення гемоглобіну, контролю рівня цукру в крові. Валін відповідає за метаболічні процеси, енергозабезпечення та відновлення волокон м'язів.

Якщо перед вами стоїть мета - наростити м'язову масу, то вам просто не обійтися без додаткового прийому ВСАА. Адже скласти свій раціон харчування так, щоб він повністю покривав усі витрати, які ви несете під час занять спортом, і ще мав потенціал для зростання, дуже складно. Крім того, це додаткове навантаження на травну систему. Саме тому вам потрібні амінокислоти ВСАА. Вони будуть служити вам додатковим джерелом енергії, забезпечувати м'язову тканину таким важливим будівельним матеріалом і допоможуть значно скоротити період відновлення після навантажень.

У нашому магазині WaySport представлений широкий асортимент добавок ВСАА на будь-який смак і гаманець. Ми пропонуємо амінокислоти найпопулярніших брендів, широкий вибір смаків і різні форми випуску (таблетки, капсули, порошок і рідина).

Протеїн

Протеїн – це основне джерело амінокислот для людського організму. А вони беруть участь у всіх процесах життєдіяльності. Прийом його в достатній кількості важливий для кожної людини, а для спортсменів - це просто запорука успіху та досягнення високих результатів.

У протеїні міститься повний спектр амінокислот - як замінних, так і незамінних. Саме тому він забезпечує організм необхідними поживними речовинами. А це - гарантія прискорення м'язового зростання, додаткове джерело енергії, активізація білкового синтезу, потужна підтримка для імунітету, додаток сили та витривалості.

Існують різні джерела протеїну - молочна сироватка, яловичина, соя, яйця. Особливо цінним є сироватковий протеїн, так як він має найвищу біологічну цінність і практично повністю засвоюється. Але якщо вам протипоказані молочні продукти, то завжди можна використовувати яловичий, яєчний або соєвий білок, які також будуть поставляти в організм замінні і незамінні амінокислоти.

Щоб досягати високих результатів в спорті, організму просто необхідна підтримка у вигляді якісного джерела цінних поживних речовин, яким і є протеїн.

Інтернет-магазин waysport.ua пропонує величезний вибір сироваткових протеїнів. Ви зможете підібрати білок як від провідних виробників США і Європи, так і більш бюджетні, але високої якості варіанти в різних обсягах. Також ми пропонуємо яловичий і соєвий протеїни, багато варіантів комплексних, до складу яких входить білок з різних джерел і різного рівня і способу фільтрації.

Креатин

Креатин – стимулятор синтезу АТФ (аденозин трифосфат), який є основним джерелом м'язової енергії. Ефективність креатину в бодібілдингу доведена експериментально. Він частково виробляється організмом, але цієї кількості критично мало, якщо ви посилено тренуєтеся, щоб побудувати потужний атлетичну статуру.

Як працює креатин? Активізуючи вироблення АТФ, він забезпечує приплив енергії в м'язи. Таким чином, вони працюють більш витривало, значно відсувається поріг втоми. В результаті підвищуються силові показники, кожне тренування проводиться більш інтенсивно. Цим і обумовлений швидкий ріст м'язів. Креатин буває різних видів - креатин моногідрат, трікреатін малат (ТСМ), креатин гідрохлорид (НCl) і ін. З усіх форм тільки моногідрат має здатність затримувати воду в організмі, що додатково збільшує обсяг м'язів.

Важливо знати, що вплив креатину проявляється в міру накопичення його в організмі, тобто приймати його потрібно щодня, незалежно від тренувальних днів, а ефект ви відчуєте вже в кінці першого тижня прийому. Після курсу тривалістю 6 тижнів потрібно зробити перерву на місяць, а після, при необхідності, повторити за тією ж схемою. У Вейспорт представлений великий вибір креатинів найвищої якості від авторитетних і перевірених виробників. Наші консультанти допоможуть вам підібрати підходящий саме вам варіант.

Гейнер

Гейнер – це білково-вуглеводна суміш для набору маси. Його якісний склад представлений білками і вуглеводами в різному співвідношенні. Більшість виробників спортивного харчування використовують у виробництві гейнери молочний протеїн і його кількість варіюється від 10 г до 30 г на 100 г сухого продукту. Решта - це вуглеводи, які можуть бути як простими, так і складними.

У деяких варіантах складу гейнера може бути збагачений додатково вітамінами, мінералами, а також - креатином. Це дуже вдале поєднання, так як вуглеводи значно підвищують ефективність креатину і сприяють кращому його засвоєнню. Якщо говорити про спортсменів-бодибилдерах, то гейнер для них є додатковим джерелом енергії на тренуваннях, що підвищує результативність, і ідеально покриває втрати білків і вуглеводів, які організм відчуває після виснаженого тренінгу.

Але гейнер можуть приймати також і худі люди, які мають труднощі з набором маси. Оптимально скомбінований складу такого продукту стане ідеальним доповненням до основного харчування і підвищить калорійність добового раціону. Всю цікаву для вас інформацію ви можете дізнатися у наших професійних консультантів. Вони з радістю допоможуть вам з вибором продукту, який буде відповідати всім вашим вимогам.

L-карнітин

L-карнітин – це натуральна амінокислота, що сприяє спалюванню жирової маси. Вона має ряд позитивних функцій для організму і синтезуються їм самостійно в невеликих кількостях. У спорті ж карнітин використовується як допоміжна речовина для утилізації зайвих жирових відкладень.

Як саме він працює? При фізичних навантаженнях організму необхідна енергія. Він може черпати її як з білків і вуглеводів, так і з жирів. Але окислення жирів відбувається в мітохондріях клітин. І L-карнітин якраз виконує транспортну функцію, а саме: відповідає за доставку жирних кислот в мітохондрії, де вони розщеплюються з вивільненням енергії.

Таким чином, додатковий прийом карнітину в комплексі з фізичними навантаженнями прискорює процеси спалювання жирової маси. Варто зазначити, що для більшого ефекту застосування карнітину слід обов'язково поєднувати з тренуваннями і правильним харчуванням. Також L-карнітин робить позитивний вплив на серцево-судинну систему.

Для зручності прийому виробники спортивного харчування випускають кілька форм даної добавки - рідина, таблетки, капсули, порошки з різною концентрацією активної речовини. Так що ви зможете підібрати найбільш зручний саме для вашого раціону і графіка тренувань варіант.

Чи не шкідливо спортивне харчування?

У наш час спортивне харчування стало невід'ємною частиною тренувального процесу. Ми вже практично позбулися популярного міфу про шкоду такого роду добавок. На ринку представлено безліч продуктів, які спрямовані не на те, щоб нашкодити нашому організму, а, навпаки, - на підтримку його нормальної ізнедеятельності в умовах підвищених фізичних навантажень, а також при сучасній екології та підвищеної стрессогенности.

Але, як і в усьому, що стосується здоров'я, до підбору і вживання спортивних добавок необхідно підходити з повною відповідальністю. Дуже важливо віддавати перевагу авторитетним виробникам, якість продукції яких підтверджена відповідними сертифікатами і відповідає високим стандартам. При складанні графіка прийому спортпіта необхідна обов'язкова консультація фахівця (тренера, консультанта зі спортивних добавкам). І якщо ви відповідально і грамотно підійдете до цього питання, то зможете отримати тільки користь від вживання даного спеціалізованого харчування.

Кожна серйозна і авторитетна компанія з виробництва спортивного харчування приділяє основну увагу якості використовуваної сировини і ретельно тестує готову продукцію на предмет ефективності та безпеки для здоров'я. Натуральні спортивні добавки не припускають в своєму асортименті синтетичних стероїдів і анаболіків, неконтрольоване вживання яких дійсно може завдати непоправної шкоди здоров'ю. І ви не знайдете таких товарів в нашому магазині, так як ми співпрацюємо тільки з перевіреними компаніями, якість продукції яких не викликає ніяких сумнівів.

Що таке предтренировочний комплекс?

Предтреніровочні комплекси - це спеціальні продукти, які заряджають вас енергією перед тренуванням, і, таким чином, підвищують її результативність. До їх складу, як правило, входять три амінокислоти - бета-аланін, аргінін і цитрулін. В якості допоміжних компонентів часто використовуються креатин, рослинні екстракти, кофеїн, вітаміни та інші амінокислоти. Але існують також предтрени, основним компонентом яких є більш потужні речовини, як наприклад, - гуарана.

Склад кожного енергетика скомбінований таким чином, щоб максимально підвищити витривалість і концентрацію, забезпечити приплив енергії, прискорити кровотік (пампінг- ефект). Але кожен організм має різний поріг чутливості, тому важливо підібрати саме той продукт, який за потужністю і силою впливу походить саме вам. Таким чином, кожне тренування буде проходити максимально ефективно, і ви значно прискорите і збільшите бажаний результат.

Предтреніровочную енергетики треба вживати виключно в дні тренувань або перед майбутньою важким фізичним навантаженням. Наш магазин пропонує широкий асортимент предтренов від різних брендів, з різною потужністю і різноманітним складом. Ми обов'язково допоможемо вам підібрати найбільш схожий для вас варіант.

антиоксиданти

Для початку розглянемо, що таке антиоксиданти. Це природні речовини, які блокують окислювальні процеси в клітинах. Експериментально доведено, що антиоксиданти активно протидіють впливу вільних радикалів, що призводить до руйнування клітини. Якщо вчасно не зупинити руйнівну ланцюгову реакцію, спровоковану цими радикалами, то виникає хімічний дисбаланс в організмі, що призводить до різних захворювань, раннього старіння.

Що стосується людей, що активно займаються спортом, то при фізичних навантаженнях в організмі прискорюється метаболізм і, в результаті природних фізіологічних процесів, вивільняються побічні продукти обміну речовин - ті самі вільні радикали. Якщо вчасно не блокувати їх вплив, то їх число поступово збільшиться і призведе до руйнування клітин, в тому числі і м'язових. А зупинити їх вплив під силу якраз антиоксидантів, тому їх прийом дуже важливий як для здоров'я в загальному, так і для прогресу в спорті зокрема. До найвідоміших природних антиоксидантів відносяться: вітаміни Е, А, С, гінкго білоба, цинк, селен та інші.

здоровий сніданок

Як відомо, здорове збалансоване харчування і фізичні навантаження - це ключові аспекти в підтримці здоров'я. Дуже важливо, щоб денний раціон містив всі необхідні мікроелементи, вітаміни, мінерали, які потрібні організму для нормального функціонування. Що стосується людей, що активно займаються спортом, то їх потреби в поживних речовинах зростають в рази.

Отже, що ж таке "здорове харчування"? Перш за все - це мінімум простих вуглеводів (здоба, кондитерські вироби, солодкі газовані напої) і шкідливих жирів. У денному раціоні повинні бути присутніми в оптимальній кількості білки, складні вуглеводи, корисні жири, вітаміни і мінерали.

Дуже важливо приділяти увагу ранкового прийому їжі. Адже часто ми обмежуємося легким сніданком у вигляді чаю, кави, бутерброда. Але сніданок повинен зарядити організм енергією до обіду, разом з цим не перевантажуючи травну систему. Саме тому не варто вранці їсти важку їжу (жирне м'ясо, смажені блюда), разом з цим сніданок повинен бути поживним. Це може бути сендвіч з цільнозернового хліба з висівками, відвареної курячої грудкою і листям салату. Або ж каша (крім манної і рисової) - джерело складних вуглеводів і клітковини, омлет з овочами. Важливо пам'ятати, що для того, щоб правильно запустити метаболічні процеси з ранку, ні в якому разі не варто нехтувати сніданком, його калорійність повинна складати приблизно 30% від добової норми.

Користь від горіхів?

Горіхи – це джерело мікроелементів і вітамінів. Вони дуже корисні для будь-якої людини, а для тих, хто відчуває потребу в поживних речовинах, зокрема спортсменів, - особливо.

Горіхи є джерелом складних білків, що дуже важливо для підтримки зростання м'язової тканини. У них дуже багато заліза, кальцію, фосфору, магнію, важливих жирних кислот та інших мікроелементів.

Додавання в денний раціон горіхів позитивно відображається на серцево-судинної і травної системах, мозковому кровообігу, м'язової тканини, процесах кровотворення, нервової системи. Тому для нормальної роботи органів і систем організму просто необхідно включати в раціон горіхи. Важливо лише пам'ятати про те, що горіхи - це дуже калорійний продукт, тому невелика жменя в день - оптимальна кількість.

Найкорисніша каша?

Для того, щоб функціонувати, організму необхідна енергія. Він може черпати її з їжі, зокрема з вуглеводів. Але не всі вуглеводомісткі продукти корисні. Джерела швидких вуглеводів (солодощі, здоба) швидко засвоюються, провокують різкі скачки цукру в крові і перетворюються в зайві жирові відкладення. А ось складні вуглеводи - саме те, що потрібно для підтримки енергобалансу.

Каші є відмінним джерелом складних вуглеводів. Вони засвоюються поступово і насичують організм протягом тривалого часу. Яка ж з каш найкорисніша? Не можна виділити саме одну. До таких однозначно можна віднести гречку, вівсянку, перловку, пшоно. Ці каші поставляють в організм корисні вуглеводи і мікроелементи. Разом з цим мають невисоку калорійність.

Якщо ви дотримуєтеся дієти, то найбільш корисними для вас буде гречка, так вона володіє найнижчою калорійністю. Якщо ви відчуваєте проблеми з травною системою, то віддавайте перевагу вівсяній каші (але ні в якому разі не швидкого приготування). Висока кількість білка ви можете отримати з кожною порцією перловки, а відмінне джерело клітковини - це пшоно.

Обов'язкові продукти в харчуванні спортсмена?

Для того, щоб організм правильно функціонував, він повинен щодня отримувати всі необхідні поживні елементи. Тому збалансованість харчового раціону має ключову роль в підтримці здоров'я, а для спортсменів - ще в і прогрес результатів. Які ж продукти повинні стати незамінними в меню спортсмена?

  • Головну роль мають білки - джерела амінокислот, без яких просто неможливий м'язовий зростання. Вони бувають рослинного і тваринного походження. З тварин лідером за вмістом протеїну є м'ясо (гусятина, курятина, свинина), тверді сири, риба (білуга, сардина, сьомга, тріска, печінка тріски, ікра кетова), яйця.
  • Важливі також і вуглеводи - основне джерело енергії. Але потрібно віддавати перевагу складним, які засвоюються тривалий час і підтримують енергетичний баланс організму. До таких продуктів відносяться: каші (перлова, гречана, вівсяна, пшоняна, кукурудзяна), зернові та бобові (квасоля, горох, сочевиця, злаки).
  • Жири беруть участь у багатьох процесах в організмі. Важливо, щоб вони були корисні. До таких належать - оливкова, кунжутне масла, горіхи, авокадо, риба.

Якщо говорити конкретно про бодибилдерах, то їх раціон відрізняється від раціону звичайної людини, так як їм необхідно набагато більше енергії і поживних речовин. Можна виділити продукти, які обов'язково повинні бути притаманні в їх раціоні: м'ясо (яловичина, куряча грудка), яйця, каші, макаронні вироби з твердих сортів пшениці, картопля, риба (тунець, лосось, сьомга), тверді сири, горіхи, молочні продукти (кефір, йогурт, сир, молоко), оливкова олія, фрукти (банани, апельсини, яблука, ківі).

Підписатися на нашу розсилку

щоб отримувати свіжі новини про акції та знижки

Розсилка для здоровʼя та краси
Підпишіться, ми в розсилках ділимось
  • акційними пропозиціями
  • новинками й добірками
  • порадами від профі
Підписатися
Підписатися на розсилку
0 800 403 173