Чим старше ми стаємо, тим більше уваги починаємо приділяти своїй зовнішності та здоров'ю. Звичайно, правильне харчування та фізична активність – це непохитні істини. Але не дієтою єдиною. Як правило, якщо ми хочемо виглядати стрункими, виключаємо багато продуктів з раціону. У такій ситуації найчастіше організм недоотримує необхідні цінні мікроелементи, вітаміни, мінерали. Але є ще один вид мега корисних речовин, що захищають клітини від окислювального стресу. Який найпотужніший антиоксидант? І як його приймати?
Що таке антиоксиданти?
Антиоксиданти – природні специфічні молекули, які мають потужні антиокислювальні властивості, і активно захищають клітини від атак вільних радикалів. Вони представлені комплексом сполук, що включають вітаміни, мінерали, флавоноїди та каротиноїди. Виконують лікувальні, захисні функції. Забезпечують ефективну профілактику багатьох захворювань, включаючи онкологію.
Найкращі БАДи антиоксиданти знаходять застосування у багатьох сферах – медичній, косметологічній, спортивній. Адже вони чинять як загальнозміцнюючий вплив на організм, так і цілеспрямовано протидіють багатьом захворюванням.
Види антиоксидантів
Дані речовини бувають двох видів:
Ті, що містяться у продуктах (натуральні).
Біологічно активні добавки, виготовлені штучним способом (промислові).
Існує ще одна класифікація, в якій антиоксиданти поділяють на первинні та вторинні. У першому випадку вони цілеспрямовано блокують атаки вільних радикалів, таким чином захищаючи клітини (їхні мембрани) від руйнування. У другому – перешкоджають їхній повторній появі.
Доведено, що найкращі вітаміни антиоксиданти активно протидіють процесам старіння, сприяють омолодженню клітин, захищають від агресивного впливу вільних радикалів, чим протидіють руйнуванню клітинних мембран, зміцнюють імунітет, нормалізують окисні процеси. Тому, якщо ви хочете якнайдовше залишатися молодими, активними, здоровими, неодмінно потрібно вживати антиоксиданти (в продуктах або БАДах) на постійній основі.
Essensey NAC 150 mg – високоефективний N-ацетил-L-цистеїн в рослинних капсулах. Швидко всмоктується в шлунку та кишечнику. Слугує попередником глутатіону. Забезпечує антиоксидантну підтримку.
Essensey ALA 500 mg – високоефективна альфа-ліпоєва кислота в рослинних капсулах. Покращує виробництво енергії. Забезпечує антиоксидантну підтримку організму.
Double Wood Astaxanthin Astareal 12 мг – високоефективний запатентований астаксантин в м’яких гелевих капсулах. Володіє надзвичайно потужними антиоксидантними властивостями. Позитивно впливає на роботу імунної системи, кишечника. Покращує стан шкіри.
KAL NAC+ 600 mg – високоефективний N-ацетил-L-цистеїн, доповнений рибофлавіном та молібденом, в таблетках. Забезпечує антиоксидантний захист. Підтримує здоров’я клітин. Сприяє зміцненню імунної системи. Допомагає організму подолати негативні наслідки перетренованості.
OstroVit NAC Powder – високоякісний N-ацетил-L-цистеїн з натуральним смаком у формі порошку. Забезпечує потужну антиоксидантну підтримку. Сприяє зміцненню імунітету. Допомагає при респіраторних захворюваннях.
Trec ALA 250 - капсульована альфа-ліпоєва кислота. Здійснює антикатаболічну та антиоксидантну дію. Особливо корисна при інтенсивних тренуваннях, так як їх побічним ефектом є утворення вільних радикалів.
Source Naturals N-Acetyl Cysteine 600 мг – високоефективний N–ацетилцистеїн в таблетках. Забезпечує потужну антиоксидантну підтримку. Чинить благотворний вплив на функціонування органів дихання.
Solgar Policosanol 20 mg Veg Caps – потужний полікозанол, стандартизований до 90% аліфатичних спиртів, в рослинних капсулах. Підтримує загальне здоров’я. Сприяє зниженню холестерину низької щільності. Запобігає атеросклерозу.
Купити
Які продукти багаті на антиоксиданти?
Найкращі природні антиоксиданти:
броколі;
зелень;
чорниця;
шоколад (какао боби);
гранат;
полуниця;
горіхи;
цитрусові;
оливкова олія.
Біологічно активні добавки та інші речовини з антиоксидантною дією
Найефективніші антиоксиданти:
тіоктова кислота (альфа-ліпоєва, ALA);
коензим Q10;
лікопін;
вітамін А;
вітамін С;
вітамін Е;
селен.
ТОП антиоксидантів очолює, безумовно, вітамін С. Це найбільш відома та поширена речовина з подібною дією.
Як дізнатися, чи достатньо ви отримуєте антиоксидантів?
На даному етапі, незважаючи на багато досліджень, не існує загальноприйнятих норм щодо їх прийому. Для задоволення добової потреби організму, включіть у свій раціон продукти, багаті на них – різноманітні овочі та фрукти. Також можна використовувати спеціальні добавки посилення протидії вільним радикалам. Будь-який, навіть найкращий антиоксидантний комплекс, слід приймати, обов'язково дотримуючись рекомендацій, зазначених на етикетці.
Чи може бути передозування антиоксидантів?
Правило "що більше - тим краще" невірно в даному випадку. Експерти вважають, що найкращий антиоксидант у надто великій кількості може призвести до навантаження імунної системи, зниження здатності організму до самовідновлення. Такої проблеми при прийомі в помірних кількостях, але регулярно не існує. Також важливо дотримуватися балансу. Велика кількість якогось одного антиоксиданту на тлі іншого може пригнічувати дію останнього.
Статті не призначені для забезпечення діагностики, лікування чи медичних порад. Інформація надана лише з інформаційною метою. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем про будь-які медичні та пов'язані зі здоров'ям діагнози та методи лікування. Інформація на цих статтях не повинна розглядатися як заміна консультації з лікарем. Заяви, зроблені про конкретні товари у статтях, не підтверджені для лікування, діагностики або запобігання хворобам.
Недостатньо купити найдорожчий протеїн, доповнити його амінокислотами та креатином і вживати все це якнайчастіше і в якомога більших кількостях. Необхідно розуміти, як приймати протеїн і в яких дозах, щоб досягти бажаних результатів, і для чого він взагалі потрібен.
Ефективна харчова добавка, популярна не тільки серед спортсменів, зацікавлених у швидкому наборі якісної м'язової маси, або людей, які прагнуть схуднення, але й у користувачів, які бажають правильно харчуватися, бути здоровими та енергійними.
Так називають зелений пігмент рослин, що міститься у відділі рослинних клітин, де в процесі фотосинтезу відбувається трансформація енергії світла в енергію хімічних зв'язків в органічних речовинах.